Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plynovod plyn
Montér pri plynovodnej rúre AP
18. júna 2015 16:37 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom rozšíri plynovod Nord Stream

Na vybudovaní ďalších dvoch potrubných trás plynovodu sa Gazprom dohodol s firmami Shell, E.ON a OMV.

Ruská plynárenská spoločnosť Gazprom sa dohodla s britsko-holandskou firmou Shell, nemeckou spoločnosťou E.ON a rakúskou OMV, že spoločne rozšíria plynovod Nord Stream (Severný prúd). Gazprom vo vyhlásení, ktoré zverejnil vo štvrtok, uviedol, že spolu s týmito tromi firmami vybuduje ďalšie dve potrubné trasy v rámci plynovodu Nord Stream.

Plynovod Nord Stream, ktorý už teraz tvoria dve potrubné trasy, má ročnú prepravnú kapacitu 55 mld. kubických metrov plynu. Jeho akcionármi sú firmy Gazprom, Wintershall, E.ON, Gasunie a ENGIE. Hovorca Gazpromu Sergej Kuprijanov na Medzinárodnom ekonomickom fóre v Petrohrade povedal, že jeho spoločnosť bude mať 51-percentný podiel v projekte tretej a štvrtej línie plynovodu Nord Stream, ktorých prepravná kapacita bude tiež 55 mld. kubických metrov plynu ročne. Gazprom zároveň vo štvrtok informoval, že na svoj investičný program v budúcom roku plánuje vynaložiť približne 800 mld. rubľov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame