Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Ilustračné foto SITA/AP
18. mája 2016 12:47 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom pumpuje plyn do európskych zásobníkov. Okrem ukrajinských.

Ruská spoločnosť Gazprom zvyšuje objem plynu v európskych podzemných zásobníkoch. Ku koncu minulého týždňa bol objem aktívneho plynu v európskych zásobníkoch v medziročnom porovnaní o 23 % vyšší. „Plyn je dodávaný do európskych podzemných zásobníkov rýchlym tempom, pričom jedným z hlavných dôvodov sú súčasné faktory ceny,“ informoval generálny riaditeľ spoločnosti Gazprom Alexej Miller.

Rusi zároveň upozornili, že medziročne znížili množstvo dodávaného plynu do zásobníkov na Ukrajine. „Ukrajinské zásobné zariadenia obsahujú o 230 miliónov metrov kubických menej plynu ako v rovnakom období v roku 2015,“ konštatoval Miller.

Exportné objemy ruského energetického gigantu do vzdialených krajín za obdobie od januára až do 15. mája tohto roka boli medziročne vyššie o takmer 18 %. Najväčšie vývozy sú do krajín severozápadnej Európy, a to do Nemecka (+14 %), Veľkej Británie (+104 %), Holandska (+106 %) a do Dánska (+140 %). „Dobré výsledky sú dosahované aj v južnej a juhovýchodnej Európe, a to v Taliansku, Francúzsku, Rakúsku a Grécku,“ uzavrel Miller.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame