Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Vlajka s logom spoločnosti Gazprom SITA/AP
22. decembra 2014 13:42 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom predpokladá menší export plynu

Ruský producent plynu odhaduje, že jeho export za celý tento rok na trhy Európskej únie a Turecka dosiahne objem 147 mld. kubických metrov, pôvode plánoval vývoz na tieto trhy do objemu 157 mld. kubických metrov.

Ruská spoločnosť Gazprom, ktorá je najväčším producentom plynu v krajine, predpokladá, že jej export plynu do Európskej únie a Turecka za celý rok 2014 dosiahne objem 147 mld. kubických metrov. Povedal to novinárom v pondelok v Moskve námestník generálneho riaditeľa Gazpromu Alexander Medvedev. Spoločnosť pôvodne plánovala, že v tomto roku na trhy EÚ a Turecka vyvezie plyn do objemu 157 mld. kubických metrov. Vlani na tieto trhy exportovala 162 mld. kubických metrov plynu.

Medvedev ďalej novinárom povedal, že Gazprom pozitívne zareaguje na výzvu ruského prezidenta Vladimira Putina, aby firma predala na domácom trhu svoje tržby v zahraničných menách. „Nevytvára nám to nijaké problémy. Chápeme, že to pomôže stabilizovať kurz rubľa,“ dodal Medvedev.

Ruskí predstavitelia minulý týždeň vyzvali veľkých exportérov, aby na domácom trhu predali časť svojich tržieb v zahraničných menách s cieľom pomôcť rubľu. Ruská národná mena oproti doláru od začiatku tohto roka oslabila o približne 45 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies