Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Ilustračné foto gazprom.com
18. mája 2014 15:55 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom pošle dostatok plynu pre Európu

Akýkoľvek nedostatok plynu pre Európu spôsobí podľa šéfa Gazpromu Alexeja Millera Ukrajina.

Ruská spoločnosť Gazprom uisťuje svojich európskych odberateľov, že bude pokračovať v dodávkach plynu pre tento región, hoci pohrozila zastavením dodávok pre Ukrajinu. Šéf Gazpromu Alexej Miller vyhlásil, že akýkoľvek nedostatok plynu bude vinou Ukrajiny. „Gazprom jednoducho dodá Ukrajine toľko plynu, koľko si kúpi a na hranicu Ruska s Ukrajinou pošle toľko plynu, koľko by mala Európa dostať a Ukrajina by mala prepraviť,“ povedal Miller.

Rusko varovalo, že v júni zastaví dodávky ropy pre Ukrajinu v prípade, že do 2. júna vopred nezaplatí 1,66 mld. USD. To vyvolalo obavy z toho, že by mohli byť ohrozené dodávky plynu, ktorý do Európy prichádza cez Ukrajinu. „Zo strany Gazpromu urobíme všetko pre to, aby sme zabezpečili, že európski klienti nebudú mať problémy,“ dodal. Ukrajina za minulé dodávky plynu Gazpromu dlhuje 3,5 mld. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame