Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Ilustračné foto John Kasawa/freedigitalphotos.net
8. decembra 2015 20:25 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom ponúka Ukrajine plyn za 230 dolárov

Gazprom očakáva, že dodávky plynu pre Ukrajinu obnoví v prvom kvartáli budúceho roka.

Ruská plynárenská spoločnosť Gazprom predpokladá, že cena plynu, za ktorú ho bude v prvom kvartáli budúceho roka predávať Ukrajine, bude pred zohľadnením zliav 230 USD za tisíc kubických metrov. Povedal to v utorok novinárom námestník generálneho riaditeľa Gazpromu Valerij Golubev. Minulý týždeň Gazprom požiadal ukrajinskú firmu Naftogaz, aby garantovala objemy plynu, ktoré chce od Gazpromu kúpiť do konca marca.

„Vzhľadom na ťažkú finančnú situáciu spoločnosti Naftogaz by sa do konca tohto roka nemalo očakávať obnovenie zálohových platieb a obnovenie dodávok ruského plynu,“ uviedol vo vyhlásení v súvislosti s dodávkami plynu na Ukrajinu generálny riaditeľ Gazpromu Alexej Miller. V utorok Gazprom ďalej informoval, že v budúcom roku plánuje export plynu do Európy a Turecka v objeme 156 až 160 mld. kubických metrov. V tomto roku Gazprom predpokladá export na európsky trh a do Turecka v objeme 155 až 160 mld. kubických metrov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame