Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Ilustračné foto SITA/AP
16. decembra 2013 9:45 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom ponúka EÚ ústupky

Ruská spoločnosť sa týmto spôsobom chce vyhnúť protimonopolnému vyšetrovaniu.

Ruská spoločnosť Gazprom ponúkla EÚ ústupky s cieľom ukončiť dlhoročné protimonopolné vyšetrovanie praktík tejto spoločnosti. Informovala o tom Európska komisia (EK). Podľa hovorcu komisie ruská spoločnosť ponúkla ústupky, detaily však neposkytol. Dozorný orgán EÚ pre hospodársku súťaž teraz bude túto ponuku skúmať.

Európsky komisár pre hospodársku súťaž Joaquín Almunia začiatkom decembra informoval, že ruský plynárenský monopol Gazprom ponúkne komisii ústupky v snahe odvrátiť vyšetrovanie údajného zneužívania pozície na trhoch v strednej a východnej Európe. Ponuku podľa neho na rokovaniach v Bruseli predložil podpredseda predstavenstva Gazpromu Alexander Medvedev.

V októbri Joaquín Almunia uviedol, že komisia je pripravená obviniť ruský plynárenský monopol Gazprom zo zneužívania dominantnej pozície na trhu. Pokiaľ EK príde k záveru, že firma porušovala protimonopolnú legislatívu EÚ, môže jej vymerať pokutu až vo výške 14,3 mld. USD, čiže 10 % jej vlaňajších tržieb.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame