Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Sídlo spoločnosti Gazprom gazprom.com
26. januára 2015 14:46 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom podpísal zmluvu s Jamal Trade o kúpe LNG

Táto zmluva predpokladá ročné dodávky 2,9 milióna ton skvapalneného zemného plynu, ktorý bude distribuovaný na trhy v ázijsko-tichomorskej oblasti, najmä do Indie.

Spoločnosť Gazprom Marketing & Trading Singapur, ktorá je súčasťou skupiny Gazprom Group, podpísala so spoločnosťou Jamal Trade dlhodobú zmluvu o kúpe a predaji skvapalneného zemného plynu (LNG) z projektu realizovaného spoločnosťou Jamal LNG. „Táto zmluva predpokladá ročné dodávky 2,9 milióna ton skvapalneného zemného plynu, ktorý bude distribuovaný na trhy v ázijsko-tichomorskej oblasti, najmä do Indie. Zmluva bude platná na viac než 20 rokov. Zmluvná cena bude stanovená podľa vzorca valorizácie ropy,“ informoval Gazprom.

Spoločnosť Jamal LNG realizuje výstavbu projektu terminálu pre skvapalnený zemný plyn s ročnou kapacitou 16,5 milióna ton, pričom zdrojom tohto zemného plynu má byť oblasť Južno Tambejskoje. Začiatok výroby skvapalneného zemného plynu je plánovaný na rok 2017. Jamal Trade je vlastná dcérska spoločnosť spoločnosti Jamal LNG. Gazprom Marketing & Trading Singapur sa zaoberá obchodom so skvapalneným zemným plynom, námornou dopravou a marketingom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame