Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Gazprom odkupuje podiely v rámci projektu Južný prúd

Gazprom
Sídlo spoločnosti Gazprom gazprom.com

Firma Eni predáva dvadsaťpercentný podiel v spoločnosti South Stream Transport, firmy Wintershall a EDF disponujú podielmi vo výške po 15 %.

Spoločnosť Gazprom odsúhlasila, že odkúpi podiely spoločností Wintershall, EDF a Eni v zrušenom projekte plynovodu Južný prúd. Spoločnosti o tom informovali v pondelok. Firma Eni predáva dvadsaťpercentný podiel v spoločnosti South Stream Transport, firmy Wintershall a EDF disponujú podielmi vo výške po 15 %.

Spoločnosť BASF, ktorá kontroluje firmu Wintershall, informovala, že odkúpenie firme nahradí prostriedky, ktoré do projektu vložila. Firma však odmietla spresniť, akú sumu do projektu vložila. V rovnakej situácii je aj spoločnosť EDF, ktorá taktiež odmietla hovoriť o finančných aspektoch transakcie.

Rusko zastavilo projekt plynovodu Južný prúd v decembri vzhľadom na výhrady EÚ. Tento plynovod mal privádzať plyn z Ruska do južnej Európy s tým, že mal obchádzať územie Ukrajiny.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 30. decembra 2014 8:51

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...