Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Sídlo spoločnosti Gazprom gazprom.com
30. decembra 2014 8:51 PlynAktuality od SITASITA

Gazprom odkupuje podiely v rámci projektu Južný prúd

Firma Eni predáva dvadsaťpercentný podiel v spoločnosti South Stream Transport, firmy Wintershall a EDF disponujú podielmi vo výške po 15 %.

Spoločnosť Gazprom odsúhlasila, že odkúpi podiely spoločností Wintershall, EDF a Eni v zrušenom projekte plynovodu Južný prúd. Spoločnosti o tom informovali v pondelok. Firma Eni predáva dvadsaťpercentný podiel v spoločnosti South Stream Transport, firmy Wintershall a EDF disponujú podielmi vo výške po 15 %.

Spoločnosť BASF, ktorá kontroluje firmu Wintershall, informovala, že odkúpenie firme nahradí prostriedky, ktoré do projektu vložila. Firma však odmietla spresniť, akú sumu do projektu vložila. V rovnakej situácii je aj spoločnosť EDF, ktorá taktiež odmietla hovoriť o finančných aspektoch transakcie.

Rusko zastavilo projekt plynovodu Južný prúd v decembri vzhľadom na výhrady EÚ. Tento plynovod mal privádzať plyn z Ruska do južnej Európy s tým, že mal obchádzať územie Ukrajiny.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies