Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Ilustračné foto SITA/AP
31. mája 2016 14:47 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom očakáva v tomto roku miliardové príjmy

Firma počíta s tým, že výmenný kurz ruského rubľa bude na priemernej úrovni 65 RUB/EUR.

Spoločnosť Gazprom očakáva v tomto roku príjmy na úrovni 28 mld. USD. Stane sa tak v prípade, že výmenný kurz ruského rubľa (RUB) bude na priemernej úrovni 65 RUB/EUR. Vyhlásil to zástupca predsedu predstavenstva ruského plynárenského koncernu Gazprom Alexander Medvedev.

Spoločnosť Gazprom v tomto roku očakáva, že do Európy v tomto roku vyvezie približne 165 mld. metrov kubických plynu. Elena Burmistrova, šéfka vývoznej divízie Gazpromu, zároveň dodala, že zvýšenie dodávok do Európy zo strany Gazpromu je možné, keďže produkcia v regióne klesá.

Gazprom zvyšuje objem plynu v európskych podzemných zásobníkoch. Ku koncu týždňa, ktorý sa skončil 15. mája, bol objem aktívneho plynu v európskych zásobníkoch v medziročnom porovnaní o 23 % vyšší. „Plyn je dodávaný do európskych podzemných zásobníkov rýchlym tempom, pričom jedným z hlavných dôvodov sú súčasné faktory ceny,“ informoval generálny riaditeľ spoločnosti Gazprom Alexej Miller.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies