Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Sídlo spoločnosti Gazprom gazprom.com
7. októbra 2014 13:10 PlynAktuality od SITASITA

Gazprom očakáva nárast produkcie plynu o 5 %

V tomto roku by však ťažba plynu mohla klesnúť na historické minimum.

Ruská plynárenská spoločnosť Gazprom očakáva, že jej produkcia plynu v budúcom roku posilní o približne päť percent. Vyhlásil to v utorok člen predstavenstva Vselovod Čerepanov. V tomto roku by však mohla klesnúť na historické minimum. Plynárenský monopol očakáva, že jeho ťažba plynu klesne v tomto roku na 463 mld. kubických metrov v dôsledku cenového sporu s Ukrajinou. Podľa niektorých analytikov však dosiahne iba 450 mld. kubických metrov, čo je najnižšia úroveň od roku 1989, kedy spoločnosť vznikla. V období januára až septembra dosiahla produkcia spoločnosti 311,6 mld. kubických metrov. „Plánujeme, skúmame náš potenciál a pripravujeme výrobné zariadenia, aby sme uspokojili dopyt,“ povedal Čerepanov novinárom.

Podľa údajov ruského ministerstva energetiky, zverejnených minulý týždeň, posilnila tamojšia produkcia zemného plynu v septembri na 1,52 mld. kubických metrov denne z augustových 1,38 mld. kubických metrov. Najväčší svetový producent plynu Gazprom zvýšil produkciu o 14 % na 968 mil. kubických metrov denne, k čomu podľa ministerstva energetiky prispel najmä silnejší sezónny dopyt.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies