Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Vlajka s logom spoločnosti Gazprom SITA/AP
21. augusta 2015 18:33 PlynAktuality od SITASITA

Gazprom má na obvinenie EK odpovedať do konca septembra

Európska komisia po viac ako dvojročnom prešetrovaní obvinila Gazprom zo zneužitia dominantného postavenia v Poľsku, Maďarsku a ďalších šiestich krajinách vo východnej Európe

Ruský energetický gigant Gazprom uviedol, že Európska komisia (EK) mu poskytla ďalšie dva týždne na predloženie písomnej odpovede na tvrdenia Bruselu, že spoločnosť zneužila svoje postavenie na trhu. Gazprom, ktorý o tom informoval v piatok, tak môže odpovedať koncom septembra. EK po viac ako dvojročnom prešetrovaní obvinila Gazprom zo zneužitia dominantného postavenia v Poľsku, Maďarsku a ďalších šiestich krajinách vo východnej Európe. Na predloženie písomnej odpovede má teraz Gazprom čas do 28. septembra.

Generálny riaditeľ Gazpromu Alexej Miller zároveň v piatok uviedol, že cena plynu, ktorú jeho spoločnosť účtuje Ukrajine v kontrakte o dodávkach počas štvrtého kvartálu by mohla byť o 35 USD nižšia v porovnaní s cenou v kontrakte na tretí kvartál. Ruské ministerstvo hospodárstva v júli uviedlo, že ťažba plynu firmou Gazprom v tomto roku klesne na historické minimum 414 mld. kubických metrov. Ministerstvo zároveň predpokladá, že za celý rok 2015 Gazprom vyvezie 164,6 mld. kubických metrov plynu, čo bude oproti vlaňajšku pokles o 5,5 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame