Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Ilustračné foto gazprom.com
6. marca 2015 15:06 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom dostal od Ukrajiny ďalších 15 mil. dolárov

Tieto prostriedky sú platbou vopred za dodávky ruského plynu. Kyjev by tak mal mať predplatené dodávky plynu do polovice mesiaca.

Ruská spoločnosť Gazprom dostala od ukrajinskej štátnej energetickej spoločnosti Naftogaz ďalších 15 miliónov amerických dolárov. Informovala o tom v piatok firma Gazprom. Tieto prostriedky sú platbou vopred za dodávky ruského plynu. Kyjev by tak mal mať predplatené dodávky plynu do polovice mesiaca. Gazprom uviedol, že Ukrajina má predplatených 63,3 miliónov metrov kubických. Tento objem však nezahŕňa dodávky na územie východnej Ukrajiny, ktoré majú pod kontrolou rebeli.

Spoločnosť Gazprom dostala od firmy Naftogaz zálohovú platbu za plyn v sume 15 miliónov dolárov aj vo štvrtok.

Moskva a Kyjev sa dohodli, že budú diskutovať o novej zmluve o dodávkach zemného plynu pred tým, ako sa v závere marca skončí platnosť terajšej dohody. Ruský prezident Vladimir Putin sa v stredu vyjadril, že si neželá opakovanie sporu o platby, pre ktoré Rusko dodávky Ukrajine v poslednom desaťročí trikrát prerušilo.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame