Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plynovod plyn
Ilustračná snímka FreeDigitalPhotos.net
16. júna 2014 11:19 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

GAZPROM: Dodávky plynu do Európy pokračujú v plnom objeme

Ruský plynárenský gigant upozorňuje, že za bezpečnosť tranzitu cez územie Ukrajiny zodpovedá tamojšia štátna energetická spoločnosť Naftogaz.

Ruská spoločnosť Gazprom v pondelok informovala, že dodávky zemného plynu z Ruska pre európskych odberateľov budú pokračovať v „plnom objeme“, za bezpečnosť tranzitu cez územie Ukrajiny však zodpovedá tamojšia štátna energetická spoločnosť Naftogaz. Predtým v pondelok o 8:00 SELČ uplynul termín, dokedy sa mali Naftogaz a Gazprom dohodnúť na vyriešení sporu o dlh Ukrajiny za odobratý plyn a na cene budúcich dodávok.

„Dodávky plynu pre európskych zákazníkov pokračujú v plnom objeme a ukrajinský Naftogaz je povinný zabezpečiť tranzit,“ povedal novinárom hovorca Gazpromu Sergej Kuprijanov.

Zdroj z prostredia spoločnosti Gazprom pre agentúru Reuters uviedol, že Rusko Ukrajine obmedzilo dodávky plynu ihneď po uplynutí termínu 8:00 SELČ, dokedy mal Kyjev podľa Moskvy uhradiť aspoň časť dlhu za odobratý plyn. Zhruba 15 % dodávok zemného pre Európu prichádza z Ruska cez Ukrajinu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame