Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

GAZPROM: Dodávky plynu do Európy pokračujú v plnom objeme

Plynovod plyn
Ilustračná snímka FreeDigitalPhotos.net

Ruský plynárenský gigant upozorňuje, že za bezpečnosť tranzitu cez územie Ukrajiny zodpovedá tamojšia štátna energetická spoločnosť Naftogaz.

Ruská spoločnosť Gazprom v pondelok informovala, že dodávky zemného plynu z Ruska pre európskych odberateľov budú pokračovať v „plnom objeme“, za bezpečnosť tranzitu cez územie Ukrajiny však zodpovedá tamojšia štátna energetická spoločnosť Naftogaz. Predtým v pondelok o 8:00 SELČ uplynul termín, dokedy sa mali Naftogaz a Gazprom dohodnúť na vyriešení sporu o dlh Ukrajiny za odobratý plyn a na cene budúcich dodávok.

„Dodávky plynu pre európskych zákazníkov pokračujú v plnom objeme a ukrajinský Naftogaz je povinný zabezpečiť tranzit,“ povedal novinárom hovorca Gazpromu Sergej Kuprijanov.

Zdroj z prostredia spoločnosti Gazprom pre agentúru Reuters uviedol, že Rusko Ukrajine obmedzilo dodávky plynu ihneď po uplynutí termínu 8:00 SELČ, dokedy mal Kyjev podľa Moskvy uhradiť aspoň časť dlhu za odobratý plyn. Zhruba 15 % dodávok zemného pre Európu prichádza z Ruska cez Ukrajinu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 16. júna 2014 11:19

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...