Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Ilustračné foto gazprom.com
16. februára 2016 16:17 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom dodal vlani na Slovensko miliardy kubíkov plynu

Dodávky plynu spoločnosti Gazprom Export do Európy vrátane Turecka a vynímajúc pobaltské štáty vzrástli vlani v medziročnom porovnaní o 8,2 % pričom dosiahli 158,6 miliárd metrov kubických.

Spoločnosť Gazprom Export dodala na Slovensko v minulom roku 3,8 miliardy metrov kubických zemného plynu. Dodávky plynu spoločnosti Gazprom Export do Európy vrátane Turecka, ale vynímajúc pobaltské štáty, vzrástli vlani v medziročnom porovnaní o 8,2 % pričom dosiahli 158,6 miliardy metrov kubických. „Tieto silné výsledky dokazujú pozitívny dlhodobý dopyt po zemnom plyne z Ruska spôsobený klesajúcou domácou produkciou v EÚ a širším využívaním plynu pri výrobe energie,“ uviedla ruská spoločnosť.

V rámci strednej a východnej Európy dodala ruská spoločnosť najviac zemného plynu do Poľska, a to takmer 9 miliárd metrov kubických. Nasleduje Maďarsko s dodávkou plynu na úrovni necelých 5,9 miliardy metrov kubických a Česká republika s dodávkou plynu v objeme 4,2 miliardy metrov kubických. Za spomínanými krajinami nasleduje Slovensko, Bulharsko a Srbsko.

Najviac plynu dodala spoločnosť Gazprom Export do západnej Európy Nemecku, a to 45,3 miliardy metrov kubických. Do Talianska dodala ruská firma necelých 25 miliárd metrov kubických plynu a do Veľkej Británii vyše 11 miliárd. Za nimi nasleduje Francúzsko s dodávkami plynu na úrovni 9,7 miliardy metrov kubických a Rakúsko s 4,4 miliardy metrov kubických. Do Turecka dodal ruský podnik v minulom roku 27 miliárd metrov kubických zemného plynu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame