Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Ilustračné foto SITA
19. mája 2016 13:27 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom chce zvýšiť ťažbu plynu

Ruský producent plynu chce v roku 2016 vyťažiť 452,5 mld. kubických metrov zemného plynu. Vlani vyprodukoval 418,5 mld. kubických metrov.

Ruský producent plynu Gazprom chce v tomto roku zvýšiť ťažbu, ale spomalil výstavbu plynovodu, ktorým plánuje dodávať plyn do Číny od roku 2018. Povedal to vo štvrtok zástupca šéfa Gazpromu Vitalij Markelov. Gazprom plánuje v roku 2016 vyťažiť 452,5 mld. kubických metrov zemného plynu. Vlani vyprodukoval 418,5 mld. kubických metrov.
Keďže Európska únia sa snaží obmedziť svoju závislosť od dovozu energií z Ruska, Gazprom začal budovať plynovod do Číny s predpokladom, že jej bude dodávať 38 mld. kubických metrov ročne. Čína sa tak stane druhým najväčším zákazníkom Gazpromu po Nemecku.

Markelov uviedol, že z 3 tis. kilometrov dlhej plánovanej trasy plynovodu do Číny sa dokončilo 115 kilometrov a výstavba ďalších 400 kilometrov je naplánovaná na tento rok. Pôvodne Gazprom hovoril, že v tomto roku chce dokončiť zhruba 800 km tohto plynovodu. Markelov však konštatoval, že zámer uviesť plynovod do prevádzky v roku 2018 sa nezmenil.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies