Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn Gajary Báden plynovod zásobník
Pohľad na zariadenia centrálneho areálu zásobníka plynu Gajary-báden. SITA
7. januára 2015 17:07 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom by mohol v Maďarsku skladovať viac plynu

Podľa denníka Világgazdaság by Gazprom mohol od apríla začať v Maďarsku uskladňovať zemný plyn až do objemu 1,5 mld. kubických metrov.

Maďarsko chce, aby ruská plynárenská spoločnosť Gazprom v tomto roku v jeho zásobníkoch uskladnila viac zemného plynu. Informoval o tom v stredu ekonomický denník Világgazdaság, ktorý citoval nemenované zdroje. Vlani Budapešť a Gazprom podpísali dohodu umožňujúcu ruskému exportérovi plynu uskladniť v Maďarsku plyn do objemu 700 mil. kubických metrov. Maďarsko, ktoré je výrazne závislé od dovozu ruského plynu, uviedlo, že cieľom dohody bolo zvýšiť bezpečnosť dodávok.

Denník Világgazdaság uviedol, že od apríla by Gazprom mohol začať v Maďarsku uskladňovať zemný plyn až do objemu 1,5 mld. kubických metrov. Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó o to požiadal počas decembrovej návštevy Moskvy, konštatoval denník. Maďarská štátna energetická skupina MVM, ktorá v roku 2013 od nemeckej spoločnosti E.ON kúpila miestne obchodné a skladovacie priestory, sa k správe denníka odmietla vyjadriť. Kapacita maďarských zásobníkov na skladovanie zemného plynu je približne 6 mld. kubických metrov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame