Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Gazprom a MND Group postava v ČR zásobník zemného plynu

Gazprom
Vlajka s logom spoločnosti Gazprom SITA/AP

Ruský koncern Gazprom a česká spoločnosť MND Group v stredu podpísali zmluvu o výstavbe podzemného zásobníka na zemný plyn v obci Dambořice na Južnej Morave. Na investícii vo výške 128 mil. USD sa podľa tlačového vyhlásenie Gazpromu budú obe spoločnosti podieľať rovným dielom. Zásobník má mať kapacitu 448 mil. kubických metrov a podľa zúčastnených firiem vytvorí dostatočnú rezervu na dodávky plynu do strednej Európy.

Výstavba jedného z najväčších zásobníkov na zemný plyn v Českej republike začne v roku 2014 a do prevádzky ho plánujú uviesť v roku 2016. Zmluvu podpísali v Prahe Alexander Medvedev, podpredseda riadiaceho výboru spoločnosti Gazprom a Karel Komárek, predseda predstavenstva MND Group.

Energetický gigant Gazprom má monopol na export ruského zemného plynu. Z Ruska pochádza približne štvrtina plynu pre Európsku úniu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 20. marca 2013 0:00

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...