Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
žiarovka svetlo elektrina
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
23. júna 2014 10:19 Energetika všeobecneAktuality od SITASITA

Francúzsko si zabezpečilo podiel 20 % v Alstome

Získanie podielu vládou je kľúčovou podmienkou pre spoluprácu francúzskej priemyselnej skupiny s americkým koncernom General Motors

Francúzska vláda si zabezpečila opciu na kúpu podielu 20 % v priemyselnej skupine Alstom od spoločnosti Bouygues. Informoval o tom v nedeľu minister hospodárstva Arnaud Montebourg. Získanie podielu je dôležitou podmienkou pre spoluprácu Alstomu s americkým koncernom General Electric (GE).

„Máme opciu na kúpu, ktorá nám umožní nákup vtedy, keď bude cena čo najnižšia,“ povedal minister. Ako dodal, Bouygues najskôr akcie štátu požičia, aby mohla vláda okamžite vykonávať funkciu akcionára Alstomu. Vláda v Paríži ponúkala za podiel trhovú cenu 1,73 mld. eur. V účtovníctve firmy Bouygues, ktorá ho získala v roku 2006, má však podiel hodnotu o 380 mil. eur vyššiu.

Správna rada francúzskej priemyselnej skupiny Alstom v sobotu schválila ponuku amerického koncernu General Electric (GE) na kúpu jej energetickej divízie. Ponuku už v piatok odobrila francúzska vláda. General Electric ponúka za energetickú divíziu francúzskej firmy 12,35 mld. eur. O divíziu mali záujem aj nemecký koncern Siemens a japonská spoločnosť Mitsubishi.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies