Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrické vedenie elektrina
Ilustračné foto franky242/FreeDigitalPhotos.net
19. apríla 2016 15:56 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Francúzska firma Engie plánuje predať svoje poľské aktíva

Francúzska energetická skupina plánuje predať napríklad elektráreň Polaniec na juhovýchode krajiny, ktorá používa ako palivo uhlie.

Francúzska energetická spoločnosť Engie chce predať svoju poľskú elektráreň Polaniec používajúcu ako palivo uhlie. Firma to povedala v utorok, čím potvrdila správu poľského denníka Puls Biznesu. Denník, ktorý citoval nemenované zdroje, uviedol, že Engie chce predať majetok za 500 mil. eur, vrátane elektrárne v meste Polaniec na juhovýchode krajiny.

Hovorkyňa spoločnosti Engie v Paríži konštatovala, že firma sa v závere januára rozhodla vyzvať potenciálnych investorov, aby prejavili záujem o elektráreň Polaniec v rámci strategickej revízie svojho majetku. Engie plánuje do roku 2018 predať aktíva v hodnote zhruba 10 mld. eur, vrátane elektrární na fosílne palivá, keďže sa chce orientovať na plynárenské siete, na energiu z obnoviteľných zdrojov a na služby v oblasti energetiky.

Polaniec je piatym najväčším výrobcom elektriny v Poľsku. Výroba elektriny z uhlia je v krajine väčšinou stratová pre vysoké náklady na emisie CO2 a zastaranú infraštruktúru, ktorá si vyžaduje neustále investície. Lokálne energetické skupiny kompenzujú tieto straty inými oblasťami podnikania vrátane distribúcie. Engie však nemá v krajine vlastnú distribučnú sieť.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame