Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Francúzom z GDF Suez klesol zisk o vyše 9 %

GDF Suez
Ilustračné foto gdfsuez.com

Francúzska plynárenská a elektrárenská spoločnosť za rok 2014 vykázala čistý zisk z opakujúcich sa činností v sume 3,1 mld. eur.

Francúzska energetická skupina GDF Suez sa chystá zredukovať výdavky a investície v tomto a budúcom roku, keďže klesajúce ceny plynu a elektriny zhoršujú jej marže. V minulom roku plynárenská a elektrárenská skupina evidovala pokles tržieb o 6,6 % na 74,7 mld. eur a jej čistý zisk z opakujúcich sa činností klesol o 9,4 % na 3,1 mld. eur.

Firma za rok 2014 vykázala jadrový zisk v sume 12,1 mld. eur, čo bol pokles o 6,7 %. Jadrový zisk európskej divízie GDF Suez na organickom základe oslabil o 29 % na 2,02 mld. eur. Spoločnosť uviedla, že v reakcii na klesajúce ceny ropy a plynu v tomto roku zredukuje svoj rozpočet investícií pre roky 2015 a 2016 na sumu 6 až 7 mld. eur z pôvodne plánovaných 6 až 8 mld. eur.

GDF Suez odhaduje, že zlacnenie ropy a plynu zníži jej zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v tomto roku o 900 mil. eur a čistý zisk z opakujúcich sa činností o 350 mil. eur. Firma však plánuje redukciu prevádzkových nákladov, ktorá by mala jej jadrový zisk vylepšiť o 250 mil. eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...