Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Francúzi obmedzujú svoju účasť pri ťažbe ropy v Kanade

Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Francúzska ropná firma Total za 310 mil. kanadských dolárov predala 10-percentný podiel v projekte ťažby ropy z pieskov kanadskej spoločnosti Suncor Energy.

Francúzska ropná spoločnosť Total obmedzuje podnikanie v oblasti ťažby ropy z pieskov v Kanade a kanadskej spoločnosti Suncor Energy predala 10-percentný podiel v projekte Fort Hills, v rámci ktorého sa bude ropa z pieskov ťažiť v provincii Alberta. Podiel v projekte, ktorý ráta s ťažbou 180 tis. barelov ropy denne, Total predal za 310 mil. kanadských dolárov (CAD).

Predaj musí schváliť regulačný úrad a očakáva sa, že sa uzavrie do konca tohto roka. Spoločnosť Suncor tak v projekte Fort Hills získa 50,8-percentný podiel. Total si v projekte ponechá 29,2-percentný podiel a tretí partner, spoločnosť Teck Resources Ltd, vlastní 20 %. V rámci projektu sa ťažba ropy začne v štvrtom kvartáli roku 2017. Kanadské ropné piesky sú treťou najväčšou globálnou zásobou ropy, ale vzhľadom na rozsah projektov je ťažba z nich jednou z najnákladnejších na svete.

Keďže globálne ceny ropy klesli na zhruba 46 USD za barel z úrovne vyše 100 USD, na ktorej boli v júni 2014, množstvo projektov sa odložilo. V prípade projektu Fort Hills sa však očakáva jeho dokončenie vzhľadom na už investovaný kapitál.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 22. septembra 2015 9:32

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...