Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
17. októbra 2014 17:10 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Francúzi idú predávať energetiku

Francúzsko chce v najbližších 18 mesiacoch predajom štátneho majetku získať 5 až 10 mld. eur.

Francúzsko ponúkne súkromným investorom podiely v v energetických distribučných spoločnostiach. Vyhlásil to v piatok minister hospodárstva Emmanuel Macron. Vstup súkromného kapitálu umožní verejným distribučným spoločnostiam investovať v oblastiach, kde je to potrebné, povedal Macron na konferencii venovanej investíciám do infraštruktúry. Mená konkrétnych firiem neuviedol, podľa skorších vyjadrení z tohto týždňa však v záujme vlády nie je privatizácia energetického koncernu EDF, v ktorom štát kontroluje 84 %.

Francúzsko chce v najbližších 18 mesiacoch predajom štátneho majetku získať 5 až 10 mld. eur. Francúzsky štát podľa agentúry Reuters spravuje aktíva v celkovom objeme 100 mld. eur. Vláda potrebuje znižovať rozpočtový deficit. Ten má podľa aktuálnych plánov klesnúť pod hranicou 3 % hrubého domáceho produktu (HDP) až v roku 2017. Paríž sa pritom zaviazal splniť maastrichtské kritériá EÚ už v roku 2015 po tom, čo Európska komisia poskytla krajine na dosiahnutie tohto cieľa dvojročný odklad.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies