Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Francúzi chcú zatvoriť najstaršiu jadrovú elektráreň

Atómová elektráreň
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net

Jadrová elektráreň vo Fessenheime je blízko hranice s Nemeckom a stala sa symbolom protijadrových aktivistov, ktorí o nej tvrdia, že nie je bezpečná.

Francúzska vláda uviedla, že v rámci znižovania závislosti krajiny od jadrovej energie uzavrie do roku 2018 najstaršiu jadrovú elektráreň (JE) v krajine. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Hovorca vlády Stéphane Le Fall povedal, že kabinet vydá dekrét, ktorý začne proces uzavretia JE v alsaskom Fessenheime, na východe Francúzska, začiatkom budúceho roka. V tom okamihu už „proces bude nezvratný“, dodal Le Fall. JE vo Fessenheime je blízko hranice s Nemeckom a stala sa symbolom protijadrových aktivistov, ktorí o nej tvrdia, že nie je bezpečná.

Francúzsko schválilo v júli zákon o znížení podielu jadrovej energie na 50 percent do roku 2025 zo súčasných 75 percent, čo je viac, ako má ktorákoľvek iná krajina.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...