Francúzi chcu investovať do obnoviteľných zdrojov

26. novembra 2015 15:02

Do produkcie energií z obnoviteľných zdrojov a do nízko karbónových technológií sa 39 francúzskych firiem zaviazalo investovať prinajmenšom 45 mld. eur.

Slnečná energia solárny panel OZE
Ilustračné foto. SITA

Skupina 39 francúzskych firiem, vrátane ropnej a plynárenskej spoločnosti Total a jadrovej skupiny Areva, sľúbila, že investuje prinajmenšom 45 mld. eur v najbližších piatich rokoch do výroby energií z obnoviteľných zdrojov a nízko karbónových technológií. S týmto prísľubom, ktorý zverejnili vo štvrtok, prichádzajú v čase, kedy sa svetoví lídri schádzajú v Paríži na dvojtýždňový summit o klimatických zmenách.

Skupina firiem, do ktorej patria aj energetická spoločnosť EDF, telekomunikačná firma Orange a banka Société Générale, má tržby v celkovej sume zhruba 1,2 bil. eur. Firmy uviedli, že podpísanie prísľubu je ich príspevkom v boji proti klimatickým zmenám. „Je to záväzok voči nízko karbónovej ekonomike,“ povedal na spoločnej tlačovej konferencii generálny riaditeľ spoločnosti Total Patrick Pouyanne. „V rámci týchto 45 mld. eur má Total v úmysle investovať v najbližších piatich rokoch vyše 4 mld. eur, osobitne do solárnej energetiky, ale aj do oblasti biopalív,“ dodal Pouyanne.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?