Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Francúzi chcu investovať do obnoviteľných zdrojov

Slnečná energia solárny panel OZE
Ilustračné foto. SITA

Do produkcie energií z obnoviteľných zdrojov a do nízko karbónových technológií sa 39 francúzskych firiem zaviazalo investovať prinajmenšom 45 mld. eur.

Skupina 39 francúzskych firiem, vrátane ropnej a plynárenskej spoločnosti Total a jadrovej skupiny Areva, sľúbila, že investuje prinajmenšom 45 mld. eur v najbližších piatich rokoch do výroby energií z obnoviteľných zdrojov a nízko karbónových technológií. S týmto prísľubom, ktorý zverejnili vo štvrtok, prichádzajú v čase, kedy sa svetoví lídri schádzajú v Paríži na dvojtýždňový summit o klimatických zmenách.

Skupina firiem, do ktorej patria aj energetická spoločnosť EDF, telekomunikačná firma Orange a banka Société Générale, má tržby v celkovej sume zhruba 1,2 bil. eur. Firmy uviedli, že podpísanie prísľubu je ich príspevkom v boji proti klimatickým zmenám. „Je to záväzok voči nízko karbónovej ekonomike,“ povedal na spoločnej tlačovej konferencii generálny riaditeľ spoločnosti Total Patrick Pouyanne. „V rámci týchto 45 mld. eur má Total v úmysle investovať v najbližších piatich rokoch vyše 4 mld. eur, osobitne do solárnej energetiky, ale aj do oblasti biopalív,“ dodal Pouyanne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 26. novembra 2015 15:02

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...