Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
E.ON eon ZSE
Zhoršenie hodnotenia úverovej spoľahlivosti oboch spoločností podľa agentúry odzrkadľuje štrukturálne tlaky na nemeckom trhu s elektrinou, čo obmedzuje ich celkovú tvorbu toku hotovosti. SITA/AP
20. augusta 2013 20:21 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Fitch zhoršila ratingy firiem E.ON a RWE

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v utorok zhoršila rating nemeckých energetických spoločností E.ON a RWE. Dlhodobý emisný rating (IDR) a rating dlhodobých nezabezpečených záväzkov firmy E.ON agentúra znížila na stupeň A- z úrovne A. Zároveň jej znížila krátkodobý emisný rating na stupeň F2 z úrovne F1. Výhľad dlhodobého emisného ratingu firmy je stabilný. Agentúra uviedla, že zhoršenie ratingov odzrkadľuje štrukturálne tlaky na nemeckom trhu s elektrinou, čo celkovo obmedzuje tvorbu cash flow spoločnosťou E.ON.

Z rovnakých dôvodov medzinárodná ratingová agentúra zhoršila aj ratingy spoločnosti RWE. Dlhodobý emisný rating (IDR) a rating dlhodobých nezabezpečených záväzkov jej znížila na stupeň BBB+ z úrovne A-. Krátkodobý emisný rating firmy potvrdila na stupni F2. Výhľad dlhodobého emisného ratingu spoločnosti RWE je stabilný.

Skupina RWE na Slovensku pôsobí prostredníctvom distribučnej spoločnosti Východoslovenská energetika, a.s. (VSE), v ktorej od roku 2003 ovláda 49-percentný podiel. Spoločnosť E.ON pôsobí na Slovensku ako 40-percentný akcionár distribučnej spoločnosti Západoslovenská energetika, a.s.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies