Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SPP distribúcia SPP distribúcia
Ilustračné foto. SITA
4. októbra 2013 5:22 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Fitch pridelila rating pre SPP Distribúcia na úrovni A-

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch Ratings pridelila spoločnosti SPP Distribúcia a.s. dlhodobý emisný rating (IDR) na stupni A- a zaradila ho do procesu revízie. Rating spoločnosti je viazaný na IDR Slovenského plynárenského priemyslu.

Agentúra Fitch v septembri oznámila, že pokračuje v revízii dlhodobého emisného ratingu (IDR) v zahraničnej a domácej mene Slovenského plynárenského priemyslu s možnosťou jeho zníženia. V súčasnosti má firma tento rating od agentúry Fitch na stupni A-. Revízia ratingu, ktorá sa začala 20. decembra 2012, je odzrkadlením toho, že stále existuje možnosť vnútornej reštrukturalizácie SPP po vlastníckej zmene z januára 2013.

Podľa agentúry Fitch je distribúcia plynu predvídateľná a rating spoločnosti podporujú regulované činnosti spoločnosti, ako aj stabilný a predvídateľný cash flow.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies