Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
E.ON ZSE EON
Ilustračné foto. SITA
2. septembra 2016 11:22 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Fitch potvrdil ratingy spoločnosti E.ON

Agentúra očakáva, že E.ON po oddelení dcérskej firmy Uniper bude väčšiu časť zisku dosahovať z regulovaných sietí.

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch potvrdila nemeckej energetickej spoločnosti E.ON dlhodobý emisný rating (IDR) na úrovni BBB+ so stabilným výhľadom a krátkodobý emisný rating na stupni F2. Agentúra zároveň začala revíziu ratingu nadriadených nezabezpečených záväzkov firmy E.ON, ktorý je na stupni BBB+, s možnosťou jeho zvýšenia. Potvrdenie hodnotenia úverovej spoľahlivosti firmy odzrkadľuje očakávania, že podnikateľský profil E.ON-u bude po oddelení dcérskej firmy Uniper viac koncentrovaný a väčšia časť zisku bude pochádzať z regulovaných sietí.

Fitch predpokladá, že zisk spoločnosti E.ON bude mierne rásť, a to tempom 1 až 3 percentá, hlavne po investíciách do sietí a projektov produkcie energie z obnoviteľných zdrojov. Agentúra ráta s tým, že ohlásené projekty v oblasti výroby energie z obnoviteľných zdrojov sa zrealizujú podľa plánu a firma bude mať ročné kapitálové výdavky v sume 3,2 až 3,4 mld. eur.

Agentúra odhaduje, že E.ON bude ročne vyplácať dividendy v sume 480 mil. eur v súlade s dividendovou politikou firmy, podľa ktorej na dividendy dáva 40 až 60 percent upraveného čistého zisku. Zároveň predpokladá, že do štátneho jadrového fondu E.ON uhradí 8 mld. eur a v budúcom roku tomuto fondu zaplatí ďalšie 2 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies