Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Enel
Ilustračné foto endesa.com
12. júna 2016 18:56 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Fitch potvrdil hodnotenie úverovej spoľahlivosti Enelu

Dlhodobý emisný rating (IDR) agentúra spoločnosti potvrdila na úrovni BBB+ so stabilným výhľadom.

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch potvrdila talianskej energetickej spoločnosti Enel dlhodobý emisný rating (IDR) na úrovni BBB+ so stabilným výhľadom. Potvrdenie hodnotenia úverovej spoľahlivosti firmy podľa agentúry odzrkadľuje to, že v jej podnikateľskom pláne existuje rovnováha medzi rastom a udržateľnosťou zadlženosti. Fitch dodáva, že skupina Enel sa neangažuje v rozsiahlych projektoch po tom, ako sa dohodla ma predaji Slovenských elektrární. Tým sa podľa agentúry zredukovalo riziko, že jej náklady budú z dlhodobého hľadiska vyššie, ako očakáva.

Spoločnosť Enel smerom nahor revidovala rast kapitálových výdavkov v rokoch 2016 až 2019, a to na sumu 17 mld. eur z pôvodne plánovanej úrovne 14,3 mld. eur. Tento plán ráta s rastom zisku pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) na 17,3 mld. eur v roku 2019, čiže o 15 % v porovnaní s rokom 2015. „Sme presvedčení, že Enel má dostatočnú finančnú flexibilitu pri sústreďovaní sa na rast, vzhľadom na prejavenú odolnosť a manažérske kroky podniknuté v posledných troch rokoch,“ uviedla v tejto súvislosti agentúra Fitch.

Enel sa na konci minulého roka dohodol na predaji svojho podielu v Slovenských elektrárňach skupine EPH. Predaj akcií sa uskutoční v dvoch fázach. V prvej fáze získa EPH 33-percentný podiel elektrární a po dostavbe tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce aj zvyšný 33-percentný podiel. Spoločnosť Slovenské elektrárne je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame