Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Fitch pokračuje v revízii ratingu SPP

Budova spoločnosti SPP
Budova spoločnosti SPP SITA

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch pokračuje v revízii dlhodobého emisného ratingu (IDR) v zahraničnej a domácej mene Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) s možnosťou jeho zníženia. V súčasnosti má firma tento rating od agentúry Fitch na stupni A-. Revízia ratingu, ktorá sa začala 20. decembra 2012, je odzrkadlením toho, že stále existuje možnosť vnútornej reštrukturalizácie SPP po vlastníckej zmene z januára 2013.

Akcionári SPP v rámci viacerých možností uvažujú o oddelení segmentu dodávok plynu od SPP a ďalších zmenách vo vnútornej štruktúre skupiny, ktoré by mohli viesť k tomu, že SPP bude 51-percentným a nie 100-percentným vlastníkom kľúčových dcér generujúcich tok hotovosti. Ide o firmy SPP – distribúcia a.s. a eustream a.s. To by mohlo ovplyvniť tok hotovosti spoločnosti SPP.

Česká spoločnosť EPH kúpila začiatkom tohto roka 49-percentný podiel SPP. Minoritný podiel v SPP jej predali vtedajší zahraniční akcionári, spoločnosti E.ON Ruhrgas a GDF Suez. Ďalším akcionárom SPP je Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR, ktorá vlastní 51 %.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 2. septembra 2013 19:53

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...