Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sídlo spoločnosti SPP
Sídlo spoločnosti SPP SITA
7. júna 2013 15:30 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Fitch pokračuje v revízii ratingov SPP

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v piatok ponechala ratingy spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) v procese revízie s možnosťou zníženia (RWN). Dlhodobé ratingy v domácej a cudzej mene agentúra v súčasnosti hodnotí na stupni A-. Rozhodnutie pokračovať v revízii agentúra zdôvodnila možnými zmenami internej štruktúry skupiny SPP v nadväznosti na zmenu vlastníckych vzťahov z januára tohto roku.

Jednou z možností, ktoré zvažujú akcionári SPP, je oddelenie divízie dodávok plynu a zmena vnútornej štruktúry skupiny. To by mohlo spôsobiť, že SPP holding bude v kľúčových divíziách SPP Distribúcia a.s. a a eustream a.s, ktoré generujú hotovosť, kontrolovať 51 % namiesto súčasných 100 %, upozorňuje Fitch. O tom, či revízia vyústi do zhoršenia ratingov, Fitch rozhodne v čase, keď bude definitívne známa novú štruktúra skupiny. Do režimu RWN zaradila agentúra SPP 20. decembra 2012.

Slovenský plynárenský priemysel je energetická spoločnosť. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. SPP poskytuje dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku Slovenskej republiky (51 %) a Energetický a průmyslový holding (49 %).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame