Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrické vedenie elektrina seps
Ilustračné foto. SEPS
29. apríla 2016 16:32 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Firme SEPS sa vlani darilo. Navýšila svoj zisk.

Prevádzkovateľ prenosovej sústavy vlani evidoval zisk po zdanení vo výške 73 miliónov eur.

Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy, a.s. (SEPS), ktorá sa stará o prenos elektrickej energie prostredníctvom vysokonapäťových vedení, sa vlani darilo viac ako rok predtým. Firma totiž medziročne navýšila zisk po zdanení o 5,5 milióna eur na vlaňajších 73 miliónov eur. „Zo zisku zostane 68,35 milióna eur v položke nerozdelený zisk a zvyšok je určený do rezervného fondu,“ informoval po valnom zhromaždení vedúci odboru komunikácie SEPS Norbert Deák. Prevádzkovateľ prenosovej sústavy vlani evidoval výnosy v objeme 401 miliónov eur pri celkových nákladoch, vrátane dane z príjmov, 328 miliónov eur.

Slovenská elektrizačná prenosová sústava vznikla rozdelením spoločnosti Slovenské elektrárne k 21. januáru 2002 na tri samostatné akciové spoločnosti. Spoločnosť vykonáva činnosť prevádzkovateľa prenosovej sústavy a zabezpečuje prenos elektrickej energie prostredníctvom svojich 400 kV a 220 kV vedení na území Slovenska, ako aj dovoz, vývoz, tranzit elektrickej energie a jej presné meranie. Jediným akcionárom firmy je Ministerstvo financií SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies