Firme SE Predaj sa vlani darilo. Dodala viac elektriny.

27. júna 2016 14:15
SITA

Dcérska firma Slovenských elektrární v minulom roku dodala takmer 3 200 gigawatthodín elektriny, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o sedem percent.

Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net

Alternatívny dodávateľ energií, spoločnosť SE Predaj, v minulom roku dodal takmer 3 200 gigawatthodín elektriny, z toho vyše 750 gigawatthodín bola elektrina vyrobená obnoviteľnými zdrojmi. V medziročnom porovnaní dcérska firma Slovenských elektrární dodala o sedem percent viac elektriny. „V minulom roku sme sa zamerali na zefektívnenie procesov a optimalizáciu a stabilizáciu svojho odberateľského portfólia s cieľom zníženia platieb za odchýlku a zvýšenie predikovateľnosti odberov,“ informovala spoločnosť SE Predaj vo svojej výročnej správe.

Firma zaznamenala v sledovanom období tržby v objeme 254 miliónov eur a hrubý zisk vo výške 1,8 milióna eur. Spoločnosť dosiahla vlani celkový trhový podiel vo výške 15 %. Elektrinu dodávala do viac ako 4 800 odberných miest, čo predstavuje medziročný nárast o 13 %. „Nárastu počtu zákazníkov a odberných miest pomohlo nielen rozšírenie predaja malým a stredným podnikom a domácnostiam, ale aj rozšírenie našej ponuky o dodávky plynu a energetických služieb,“ konštatovala firma.

SE Predaj je stopercentnou dcérskou spoločnosťou Slovenských elektrární. Podnik dodáva energie domácnostiam, malým a stredným podnikom, ako aj veľkým priemyselným firmám. Odberatelia z oblasti priemyslu s ročnou spotrebou presahujúcou jeden gigawatthodín predstavujú jadro súčasného obchodu. V odberateľskom portfóliu spoločnosti dominuje hutnícky a strojársky priemysel, ďalej nasleduje automobilový priemysel, chemický priemysel, ťažobný priemysel a administratívny sektor.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?