Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Firme RWE sa na začiatku roka darilo. Zvýšila tisk o 7 %.

RWE
Ilustračné foto flickriver.com

Za január až marec spoločnosť vykázala prevádzkový zisk 1,7 mld. eur, jeho rastu pomohla divízia podnikajúca v obchode s plynom a v jeho preprave.

Nemecká spoločnosť RWE, ktorá je druhou najväčšou energetickou firmou v krajine, v prvom štvrťroku dosiahla rast prevádzkového zisku o 7 % na 1,7 mld. eur. Nezvyčajne vysokou sumou k zisku prispela divízia podnikajúca v oblasti obchodu s plynom a v jeho preprave. Zisk skupiny pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) vzrástol o 5 % na 2,3 mld. eur.

„Celkovo sme v prvom kvartáli dosiahli úctyhodný výsledok,“ povedal finančný riaditeľ spoločnosti Bernhard Günther. Jadrový zisk obchodnej divízie sa v období januára až marca zvýšil na 166 mil. eur z úrovne 7 mil. eur v prvom štvrťroku minulého roka. Spoločnosť RWE potvrdila svoj plán zisku pre rok 2016, ktorý ráta s tým, že EBITDA bude v pásme 5,2 až 5,5 mld. eur a prevádzkový zisk vo výške 2,8 až 3,1 mld. eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 12. mája 2016 14:27Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...