Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba Rusko
Ilustračné foto SITA/AP
23. septembra 2013 13:55 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma Total zníži kapitálové výdavky

Francúzska ropná spoločnosť Total uviedla, že svoje investície začne na budúci rok znižovať, keďže jej ťažba ropy a plynu v roku 2015 stúpne na 2,6 mil. barelov ropného ekvivalentu denne, čo podporí tok hotovosti. „Skupina predpokladá výrazné posilnenie toku hotovosti vďaka novému podnikaniu v oblasti prieskumu a ťažby a reštrukturalizácii v oblasti spracovateľskej činnosti,“ uviedla spoločnosť Total vo vyhlásení, ktoré zverejnila v pondelok.

Kapitálové výdavky firmy Total sa v rokoch 2015 až 2017 znížia na sumu 24 až 25 mld. USD ročne z tohtoročnej úrovne 28 mld. USD, povedal finančný riaditeľ spoločnosti Patrick de La Chevardiere. Firma Total využila to, že ceny ropy sa dostali na historické maximum, a v posledných troch rokoch rekordne zvýšila svoje investície. Skupina potvrdila, že v roku 2015 plánuje ťažiť 2,6 mil. barelov ropného ekvivalentu denne s tým, že do roku 2017 by sa ťažba mohla zvýšiť až na 3 mil. barelov ropného ekvivalentu denne.

Finančný riaditeľ uviedol, že firma Total bude do roku 2017 mať čistý tok hotovosti na úrovni približne 15 mld. USD pred vyplatením dividend. Skupina však konkrétne nepovedala, v akej výške by dividendy mohli byť.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame