Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
2. júla 2013 11:00 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma SSE – Solar vlani so ziskom 1,6 milióna eur

Spoločnosť SSE – Solar, s.r.o., ktorá je stopercentnou dcérskou firmou Stredoslovenskej energetiky, a.s., dosiahla v minulom roku zisk po zdanení vo výške 1,6 mil. eur. Je to približne na rovnakej úrovni ako rok predtým. Ako vyplýva zo zverejnených informácií, firma prevádzkujúca slnečné elektrárne, evidovala vlani tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb v objeme 5,1 mil. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o takmer sedem percent.

Ako uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Stredoslovenskej energetiky Jana Bolibruchová, spoločnosť SSE – Solar v súčasnosti prevádzkuje sedem solárnych elektrární s celkovým inštalovaným výkonom takmer desať megawattov. Slnečné elektrárne sú umiestnené v okresoch Lučenec a Poltár. Podnik SSE – Solar bol založený v apríli 2010 za účelom vybudovania a uvedenia do prevádzky fotovoltaických elektrární.

Stredoslovenská energetika dodáva energiu pre takmer 712 tisíc zákazníkov. Okrem elektrickej energie dodáva svojim zákazníkom aj zemný plyn. Pôsobí najmä na strednom Slovensku, kde pôsobí už viac ako 85 rokov. Francúzsky investor Electricité de France kúpil 49-percentný podiel v SSE pred viac ako desiatimi rokmi za 158 mil. eur. Zvyšok akcií drží v rukách štát, prostredníctvom Fondu národného majetku SR. Francúzsky investor sa už dohodol na predaji svojich akcií s českou energetickou firmou Energetický a průmyslový holding. Transakcia, ktorej hodnota sa pohybuje na úrovni 400 mil. eur, však ešte nie je ukončená.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame