Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Shell
Ilustračné foto. SITA/AP
1. februára 2018 12:10 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma Shell zdvojnásobila svoj zisk

Firma za október až december vykázala čistý zisk 3,81 mld. USD, pričom v rovnakom období pred rokom bol v sume 1,54 mld. USD.

Britsko-holandská ropná a plynárenská spoločnosť Royal Dutch Shell v štvrtom kvartáli dosiahla viac ako zdvojnásobenie zisku, keďže ceny ropy výrazne posilnili a spoločnosť profitovala z predošlej redukcie nákladov. Firma vo štvrtok informovala, že jej čistý zisk za október až december vzrástol na 3,81 mld. USD z úrovne 1,54 mld. USD v rovnakom období predchádzajúceho roka. Tento výsledok je v súlade s prognózami analytikov.

Zisk spoločnosti bez zahrnutia jednorazových položiek a po vylúčení fluktuácie hodnoty zásob sa v štvrtom kvartáli minulého roka zvýšil o 140 percent na 4,3 mld. USD. Priemerná cena, ktorú Shell počas októbra až decembra dostal za svoju ropu, medziročne stúpla o 24 percent na 55,28 USD za barel. Shell rovnako ako iné ropné spoločnosti bol nútený redukovať náklady v roku 2016 po tom, ako cena ropy spadla pod hranicu 30 USD za barel.

Firma sa chystá za štvrtý kvartál vyplatiť dividendy v sume 0,47 USD na akciu, čiže v rovnakej výške ako záverečnom štvrťroku predošlého roka. Vedenie spoločnosti predpokladá, že dividendy za prvý kvartál tohto roka budú tiež 0,47 USD na akciu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame