Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Firma Shell ukončila neúspešný prieskum v mori pri Aljaške

Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net

Neúspešný prieskum by mohol znamenať pre firmu negatívnu účtovnú položku do sumy až 4,1 mld. USD.

Britsko-holandská spoločnosť Royal Dutch Shell končí prieskum pri pobreží Aljašky. Keďže sa jej v oblasti nepodarilo nájsť dostatok ropy, prieskum tam v najbližšom období neobnoví. Neúspešný prieskum by mohol znamenať pre firmu negatívnu účtovnú položku do sumy až 4,1 mld. USD. Spoločnosť uviedla, že jej rozhodnutie odzrkadľuje vysoké náklady na projekt a nepredvídateľné regulačné prostredie.

„Shell našiel náznaky ropy a plynu, ale nie sú dostatočné na to, aby odôvodnili ďalší prieskum,“ uviedla firma v pondelok vo vyhlásení o projekte pri pobreží Aljašky. Spoločnosť Shell ďalej konštatovala, že na aljašský prieskum vynaložila zhruba 3 mld. USD a v súvislosti s ním má aj ďalšie zmluvné záväzky v hodnote 1,1 mld. USD. Hodnotu odpisov firma zverejní spolu so svojimi hospodárskymi výsledkami za tretí kvartál.

Väčšina veľkých ropných spoločností zredukovala výdavky a odložila niektoré prieskumné projekty, keďže cena ropy z minuloročného maxima klesla na polovicu. Spoločnosť Shell však stále predpokladá, že arktický región bude významný. „Shell naďalej vidí významný potenciál pri prieskume v tejto oblasti,“ konštatovala firma.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...