Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto John Kasawa/FreeDigitalPhotos.net
7. novembra 2013 16:09 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma RS Energy mieri do priemyselného parku IPZ Záborské

Zástupcovia Mesta Prešov a spoločnosti RS Energy, a.s. podpísali vo štvrtok memorandum o spolupráci. Plánovaná investícia zameraná na výrobu energie sa tak stáva reálnejšou. Uviedla to hovorkyňa prešovskej radnice Veronika Kmetóny Gazdová. Spoločnosť RS Energy deklarovala, že chce realizovať svoj investičný zámer v priemyselnom parku IPZ Záborské, ktorý vlastní prešovská samospráva. Začatie výroby elektriny a tepla zo zemného plynu predpokladajú v roku 2015.

Predseda predstavenstva spoločnosti RS Energy Peter Janči informoval, že v prvej etape plánujú preinvestovať do 10 mil. eur, čím by sa vytvorilo 50 pracovných miest. Priemerná mzda by sa mala pohybovať od 800 do tisíc eur. V priemyselnom parku vznikne menší závod na výrobu energie. „Sme spoločnosť, ktorá robí dlhšie v energetickej oblasti, budujeme energetické diela až po ich uvedenie do prevádzky, spojené so servisom a prevádzkovaním,“ povedal Janči.

Podľa Jančiho ide o investíciu nepodmienenú stimulmi od štátu. S výstavbou závodu chcú začať v priebehu budúceho roka. Predchádzať tomu musí odsúhlasenie zámeru predaja pozemkov s výmerou 1 hektár v mestskom zastupiteľstve a územné a stavebné konanie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame