Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kotly
Výroba v Protherm Production Protherm Production
18. decembra 2017 12:20 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma Protherm Production preinvestovala milióny, zamestnáva nových ľudí

Skalický závod v tomto roku vyrobil rekordné množstvo vykurovacích kotlov.

Spoločnosť Protherm Production zo Skalice, ktorá sa zaoberá výrobou kotlov, preinvestovala v tomto roku 3,6 milióna eur. Vďaka týmto investíciám by mali vzniknúť nové pracovné miesta. „V budúcom roku plánujeme prijať v Skalici desiatky nových pracovníkov,“ povedal riaditeľ spoločnosti Protherm Production Peter Kuba.

Skalický závod vyrobil v tomto roku historicky najviac, rekordných pol milióna zariadení na vykurovanie a prípravu teplej vody. „V roku 2000 sme v Skalici začínali s 51 tisíc kusmi, dnes už vyrábame desaťnásobne viac,“ dodal Kuba. Podľa neho sa pod rekordnú výrobu vykurovacích technológií podpísalo viacero faktorov. „Závod v Skalici dokázal, že má dostatočne kvalifikovaných pracovníkov, aby zvládol aj náročné zadania. Aj vďaka tomu nám neustále pribúdajú kompetencie a dlhodobo stabilne rastieme,“ konštatoval Kuba.

Skalická spoločnosť Protherm Production, ktorá patrí pod nemecký koncern Vaillant Group, vyrába zložité elektrotechnické zariadenia. Ide o závesné i stacionárne, kondenzačné aj nekondenzačné kotly, elektrokotly, elektrické ohrievače na prípravu teplej vody či vnútorné jednotky tepelných čerpadiel. Svoje výrobky expeduje na 24 trhov Európy, Ázie a Afriky. Momentálne má skalický závod zhruba 540 zamestnancov. Súčasťou Protherm Production je aj East Hub, distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu s rozlohou 12 tisíc metrov štvorcových.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame