Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kotly
Výroba v Protherm Production Protherm Production
18. decembra 2017 12:20 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma Protherm Production preinvestovala milióny, zamestnáva nových ľudí

Skalický závod v tomto roku vyrobil rekordné množstvo vykurovacích kotlov.

Spoločnosť Protherm Production zo Skalice, ktorá sa zaoberá výrobou kotlov, preinvestovala v tomto roku 3,6 milióna eur. Vďaka týmto investíciám by mali vzniknúť nové pracovné miesta. „V budúcom roku plánujeme prijať v Skalici desiatky nových pracovníkov,“ povedal riaditeľ spoločnosti Protherm Production Peter Kuba.

Skalický závod vyrobil v tomto roku historicky najviac, rekordných pol milióna zariadení na vykurovanie a prípravu teplej vody. „V roku 2000 sme v Skalici začínali s 51 tisíc kusmi, dnes už vyrábame desaťnásobne viac,“ dodal Kuba. Podľa neho sa pod rekordnú výrobu vykurovacích technológií podpísalo viacero faktorov. „Závod v Skalici dokázal, že má dostatočne kvalifikovaných pracovníkov, aby zvládol aj náročné zadania. Aj vďaka tomu nám neustále pribúdajú kompetencie a dlhodobo stabilne rastieme,“ konštatoval Kuba.

Skalická spoločnosť Protherm Production, ktorá patrí pod nemecký koncern Vaillant Group, vyrába zložité elektrotechnické zariadenia. Ide o závesné i stacionárne, kondenzačné aj nekondenzačné kotly, elektrokotly, elektrické ohrievače na prípravu teplej vody či vnútorné jednotky tepelných čerpadiel. Svoje výrobky expeduje na 24 trhov Európy, Ázie a Afriky. Momentálne má skalický závod zhruba 540 zamestnancov. Súčasťou Protherm Production je aj East Hub, distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu s rozlohou 12 tisíc metrov štvorcových.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies