Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SSE
Sídlo Stredoslovenskej energetiky endorfine.sk
30. apríla 2014 16:07 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma patriaca skupine EPH vlani s miliardovými tržbami

Spoločnosť EP Energy dosiahla vlani konsolidované tržby vo výške 2,6 miliárd eur. Aj vďaka akvizícii slovenskej spoločnosti Stredoslovenská energetika.

Spoločnosť EP Energy, ktorá je dcérskou firmou Energetického a průmyslového holding (EPH), dosiahla vlani pro forma konsolidované tržby v objeme 2,6 miliardy eur. Pro forma prevádzkový zisk spoločnosti bol v minulom roku na úrovni 496 miliónov eur. „Pro forma zobrazuje výsledky Stredoslovenskej energetiky a v prípade prevádzkového zisku zohľadňuje vybrané nepriaznivé vplyvy,“ vysvetlila spoločnosť.

Materská spoločnosť EPH vlani dokončila akvizíciu Stredoslovenskej energetiky. Získala jej 49-percentný podiel. „Toto aktívum bolo následne prevedené do EP Energy. Zároveň EP Energy dokončila koncom roka 2013 akvizíciu elektrárne Buschhaus a bane Schöningen,“ dodala spoločnosť.

Skupina EP Energy je strategický investor v energetike. Zaoberá sa od ťažby paliva až po dodávku elektriny či plynu. V súčasnej dobe EP Energy zahŕňa viac ako 30 podnikov pôsobiacich v oblasti ťažby uhlia, výroby elektriny a tepla, distribúcie a dodávky tepla, obchodu s elektrinou a plynom. EP Energy je najväčším dodávateľom tepla v Čechách a súčasne druhým najväčším výrobcom elektriny. Okrem Česka pôsobí aj na Slovensku a v Nemecku. Jediným vlastníkom EP Energy je EPH, ktorú vlastnia skupina PPF (40 %), J&T (40 %) a Daniel Křetinský (20 %).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame