Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bane uhlie ČSM NWR
Čiernouhoľná baňa ČSM newworldresources.eu
20. augusta 2015 16:01 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma NWR v druhom kvartáli znížila čistú stratu

Český producent čierneho uhlia za apríl až jún vykázal čistú stratu 12,8 mil. eur, v rovnakom období pred rokom to bolo 30,2 mld. eur.

Česká ťažobná spoločnosť New World Resources (NWR) v druhom kvartáli v medziročnom porovnaní znížila svoju čistú stratu. Za apríl až jún firma vykázala čistú stratu 12,8 mil. eur, pričom v rovnakom období minulého roka bola v sume 30,2 mld. eur. Výsledok spoločnosti za druhý kvartál tohto roka je lepší, ako očakávali analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters, ktorí odhadovali, že čistá strata za apríl až jún bude v objeme 21,8 mil. eur. Tržby firmy NWR v druhom štvrťroku medziročne klesli na 150,9 mil. eur z úrovne 173,8 mil. eur.

Českého producenta čierneho uhlia, ktorý prevádzkuje bane na severovýchode krajiny, postihol globálny pokles cien uhlia. Firme však pomáha oživenie ekonomiky Českej republiky, ktorej ekonomický rast je rýchlejší ako rast iných členských krajín Európskej únie. Finančný riaditeľ NWR Boudewijn Wentink však uviedol, že firma skôr pozoruje medzinárodnú ekonomiku a na ňu sa sústreďuje. „Českí zákazníci NWR majú zahraničných zákazníkov, takže ich dopytu diktuje zahraničný dopyt,“ konštatoval.

NWR vo štvrtok potvrdila svoj plán pre tento rok, ktorý predpokladá ťažbu v objeme 7,5 až 8 mil. ton. Wentink uviedol, že je príliš skoro na potvrdenie zámeru firmy udržať si zhruba rovnaký objem hotovosti ako v minulom roku. Objem hotovosti firmy v druhom štvrťroku stúpol o 4,46 mil. eur. Naplnila tak očakávania niektorých analytikov, že v druhom kvartáli zastaví zmenšovanie objemu svojej finančnej hotovosti.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame