Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria Mol
Rafinéria spoločnosti MOL mol.hu
19. marca 2018 13:41 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma MOL otvorila závod na výrobu kaučuku

Závod bude ročne produkovať 60 tisíc ton syntetického kaučuku a vytvorí viac ako sto nových pracovných miest.

Maďarská skupina MOL a japonská spoločnosť JSR otvorili nový závod na výrobu syntetického kaučuku. Závod bude ročne produkovať 60 tisíc ton syntetického kaučuku a vytvorí viac ako sto nových pracovných miest. „Rozšírili sme svoj petrochemický hodnotový reťazec o jeden z najinovatívnejších produktov sveta. Pred nami je ešte veľký kus práce, ale sme na dobrej ceste, aby sme dosiahli náš strategický cieľ a stali sa do roku 2030 vedúcou chemickou spoločnosťou v strednej a východnej Európe,“ povedal predseda predstavenstva skupiny MOL Zsolt Hernádi.

Skupina MOL a spoločnosť JSR sa v roku 2013 dohodli na vzniku nového podniku so spoločnou majetkovou účasťou. JSR vlastní 51 % a MOL 49 % akcií nového závodu. Výstavba závodu sa začala v roku 2015.

Jedným zo základných pilierov stratégie skupiny MOL do roku 2030 je rozšíriť petrochemický hodnotový reťazec spoločnosti a vyrábať produkty s vyššou hodnotou využívané v automobilovom priemysle, ale aj pri výrobe obalov, v stavebníctva a elektronike. Spoločnosť plánuje do konca nasledujúceho desaťročia investovať 4,5 miliardy amerických dolárov do projektov podporujúcich rast petrochemického a chemického odvetvia.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame