Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Met group_benjamin lakatos.jpg
Benjamin Lakatos MET Group
30. mája 2018 10:52 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma MET Group s novými akcionármi

Manažéri skupiny MET Group budú prostredníctvom spoločnosti MET ManCo AG vlastniť akcie až do výšky 20 %.

Novým vlastníkom energetickej spoločnosti MET Group so sídlom vo Švajčiarsku sa stane MET Capital Partners AG. Ide o novo zaregistrovanú investičnú platformu výkonného riaditeľa MET Group Benjamina Lakatosa. Manažéri skupiny MET Group budú prostredníctvom spoločnosti MET ManCo AG vlastniť akcie až do výšky 20 %.

V rámci novej vlastníckej štruktúry sa počet členov manažmentu s vlastníckym podielom v spoločnosti zvýši na 50 až 70. „Tento spôsob vlastníctva je zárukou maximálnej výkonnosti našich manažérov. Vidíme veľkú výhodu v tom, že budeme pánmi našej vlastnej budúcnosti,“ uviedol Lakatos. Podľa neho však pri tejto transakcii ide o viac než len zmenu vlastníckej štruktúry. „Cieľom je vytvoriť platformu pre rast s jasným strategickým smerovaním. Vzhľadom na silnejúcu konkurenciu na zjednocujúcich sa energetických trhoch EÚ je veľkosť opäť dôležitá,“ dodal Lakatos.

Energetická spoločnosť MET pôsobí aj na Slovensku. „Spoločnosť MET Slovakia má na trhu s plynom na Slovensku viac ako 10-percentný podiel a v segmente dodávok zemného plynu zákazníkom mimo domácností jej patrí druhé miesto hneď za SPP,“ uviedol Dušan Randuška, generálny riaditeľ MET Slovakia, a. s.

Pôvodnými vlastníkmi spoločnosti MET boli MOL Group, WISD Holding Ltd. a MET ManCo AG. S podporou ING Bank odkúpila vlastnícke podiely spoločností MOL a WISD Holding Ltd. spoločnosť MET Capital Partners AG.

MET Group je obchodná spoločnosť so sídlom vo Švajčiarsku, ktorá pôsobí v európskom energetickom sektore. MET je aktívnym účastníkom na európskych trhoch s plynom, elektrinou a ropou. Prostredníctvom svojich dcérskych spoločností pôsobí v 15 štátoch, na 28 národných plynárenských trhoch a v 23 medzinárodných obchodných uzloch. MET obchoduje približne s 8 % celkovej spotreby plynu v kontinentálnej Európe. Európska spotreba bola v roku 2017 na úrovni 465 mld. metrov kubických, pričom celkový objem plynu zobchodovaný skupinou MET Group bol približne 35 mld. metrov kubických. Konsolidované výnosy skupiny dosiahli v roku 2017 hodnotu 7,59 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame