Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
JAVYS
JAVYS
22. februára 2018 12:51 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma JAVYS pri vyraďovaní elektrární zhodnotila 755 ton odpadu

Z celkového objemu tvorilo najväčší objem druhotných surovín železo a hliník.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) pri vyraďovaní jadrových elektrární A1 a V1 v Jaslovských Bohuniciach v minulom roku zhodnotila viac ako 755 ton druhotných surovín. „Z celkového objemu tvorilo najväčší objem druhotných surovín 566,33 ton železo a 25,98 ton hliník,“ uviedla hovorkyňa JAVYS Miriam Žiaková.

Finančné prostriedky, ktoré spoločnosť JAVYS recyklačným procesom získala, sa opätovne investovali do procesu vyraďovania jadrových zariadení. „Dochádza tak k úspore finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu a v prípade vyraďovania jadrovej elektrárne V1 prostriedkov Európskej investičnej banky,“ konštatovala Žiaková.

Štátna akciová spoločnosť JAVYS je vlastníkom a prevádzkovateľom Medziskladu vyhoretého jadrového paliva a držiteľom potrebných povolení dozorných orgánov. Transport a nakladanie s vyhoretým jadrovým palivom je jednou z jej činností. JAVYS zabezpečuje v SR taktiež činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi hlavné aktivity spoločnosti patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoretým jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v rámci územia Slovenska.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame