Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
19. októbra 2015 14:07 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma Halliburton v treťom kvartáli skončila v čistej strate

Za júl až september americký poskytovateľ služieb pre činnosť ropných polí vykázal čistú stratu 54 mil. USD, čiže 6 centov na akciu.

Americká spoločnosť Halliburton Co, ktorá je druhým najväčším poskytovateľom služieb pre činnosť ropných polí na svete, v treťom štvrťroku skončila v strate. Výsledok firmy za júl až september poškodili hlavne negatívne účtovné položky súvisiace s odpismi. Čistá strata firmy za tretí kvartál je v sume 54 mil. USD, čiže 6 centov na akciu. V rovnakom období minulého roka spoločnosť dosiahla zisk 1,2 mld. USD, čiže 1,41 USD na akciu.

Celkové tržby spoločnosti oslabili o takmer 36 % na sumu 5,58 mld. USD. Nenaplnil sa tak odhad analytikov, že budú v objeme 5,64 mld. USD. Tržby v Severnej Amerike klesli takmer na polovicu. Hlavným dôvodom bola slabá ťažobná aktivita a nízke ceny. Severná Amerika sa na tržbách firmy podieľa takmer polovicou.

Spoločnosť však vďaka tomu, že rozsiahle zníženie nákladov pomohlo vykompenzovať pokles ťažobnej aktivity, dosiahla na upravenom základe zisk 31 centov na akciu. Týmto výsledkom prekonala očakávanie analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí v priemere odhadovali, že Halliburton vykáže upravený zisk vo výške 27 centov na akciu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies