Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Firma Halliburton v prvom kvartáli skončila v strate

Ropa ťažba
Ilustračné foto Rosemary Ratcliff/FreeDigitalPhotos.net

Upravený zisk firmy na akciu za január až marec bol v sume 4 centy, analytici očakávali len 3 centy na akciu.

Americká spoločnosť Halliburton Co, ktorá je poskytovateľom služieb pre činnosť ropných polí, v prvom kvartáli tohto roka skončila v strate 32 mil. USD. Strata firmy na akciu za január až marec bola v sume 4 centy, ale jej výsledky po úprave predstavovali zisk 4 centy na akciu. Upraveným ziskom spoločnosť Halliburton prekonala očakávania trhu, keďže analytici oslovení v prieskume Zacks Investment Research v priemere odhadovali, že upravený zisk bude 3 centy na akciu.

Tržby spoločnosti Halliburton za prvý kvartál boli na úrovni 4,28 mld. USD, čo nenaplnilo očakávania trhu. Hodnota akcií firmy od začiatku roka oslabila o 13 percent, hoci americký akciový index Standard & Poor’s 500 o takmer 5 percent posilnil.

Konkurenčná firma Schlumberger minulý týždeň informovala, že za prvý kvartál dosiahla zisk 279 mil. USD. Jej zisk na akciu po úprave o jednorazové položky bol v sume 25 centov, čo bolo v súlade s očakávaniami trhu. Tržby firmy v sume 6,89 mld. USD však nenaplnili prognózy. Analytici predpovedali, že tržby budú v objeme 6,98 mld. USD.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 24. apríla 2017 16:00Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...