Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Rosemary Ratcliff/FreeDigitalPhotos.net
24. apríla 2017 16:00 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma Halliburton v prvom kvartáli skončila v strate

Upravený zisk firmy na akciu za január až marec bol v sume 4 centy, analytici očakávali len 3 centy na akciu.

Americká spoločnosť Halliburton Co, ktorá je poskytovateľom služieb pre činnosť ropných polí, v prvom kvartáli tohto roka skončila v strate 32 mil. USD. Strata firmy na akciu za január až marec bola v sume 4 centy, ale jej výsledky po úprave predstavovali zisk 4 centy na akciu. Upraveným ziskom spoločnosť Halliburton prekonala očakávania trhu, keďže analytici oslovení v prieskume Zacks Investment Research v priemere odhadovali, že upravený zisk bude 3 centy na akciu.

Tržby spoločnosti Halliburton za prvý kvartál boli na úrovni 4,28 mld. USD, čo nenaplnilo očakávania trhu. Hodnota akcií firmy od začiatku roka oslabila o 13 percent, hoci americký akciový index Standard & Poor’s 500 o takmer 5 percent posilnil.

Konkurenčná firma Schlumberger minulý týždeň informovala, že za prvý kvartál dosiahla zisk 279 mil. USD. Jej zisk na akciu po úprave o jednorazové položky bol v sume 25 centov, čo bolo v súlade s očakávaniami trhu. Tržby firmy v sume 6,89 mld. USD však nenaplnili prognózy. Analytici predpovedali, že tržby budú v objeme 6,98 mld. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame