Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EPH
Ilustračné foto EPH
15. decembra 2017 15:28 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma EPH dokončila akvizíciu dvoch elektrární v Taliansku

Spoločnosť prostredníctvom svojej dcérskej firmy EP Produzione už v Taliansku kontroluje šesť elektrární s celkovým inštalovaným výkonom 4,3 GW.

Spoločnosť Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH) v piatok dokončila akvizíciu dvoch elektrární Biomasse Italia a Biomasse Crotone od spoločností Bioenergie (50 %) a Api Nòva Energia (50 %). Týmto krokom sa EPH stal lídrom v oblasti výroby elektriny z biomasy v Taliansku. Informovala spoločnosť v tlačovej správe.

„Sme hrdí na túto akvizíciu, ktorá potvrdzuje medzinárodnú schopnosť EPH prispieť k úspechu prebiehajúcej transformácie energetiky a zároveň zvýšiť podiel výroby energie z obnoviteľných zdrojov,“ uviedol Business Development Director EPH Marco Arcelli, „Na rozdiel od ostatných obnoviteľných zdrojov umožňuje biomasa riadenú výrobu elektrickej energie, nezávislú na slnečnom svite či sile vetra. Elektrárne tým prispievajú ku stabilite a bezpečnosti celého systému, to všetko pri udržaní zamestnanosti. Biomasa by naviac mohla byť najlepším zdrojom, ktorý umožní vyradiť z prevádzky uhoľné elektrárne, čo predpokladá talianska národná energetická stratégia,“ doplnil.

Druhá investícia v oblasti energetického využitia biomasy

Transakcia je súčasťou strategického plánu skupiny, ktorý je založený na rozširovaní portfólia na európskom trhu výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov. Celkovo ide o druhú investíciu v oblasti energetického využitia biomasy po britskom projekte Lynemouth, kde EPH dokončuje prestavbu pôvodnej uhoľnej elektrárne práve na spaľovanie biomasy. Spomínaná elektráreň Lynemouth s inštalovaným výkonom 400 MW bude po uvedení do prevádzky jedným z najväčších zariadení na výrobu elektriny z biomasy na svete.

Firma EPH potvrdzuje svoj dlhodobý záujem investovať do talianskeho energetického sektora. Spoločnosť prostredníctvom svojej dcérskej firmy EP Produzione už v Taliansku kontroluje šesť elektrární s celkovým inštalovaným výkonom 4,3 GW.

EPH je vertikálne integrovaná energetická skupina, ktorá vlastní a prevádzkuje aktíva v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, v Taliansku, v Spojenom kráľovstve a v Maďarsku. Skupina sa skladá z viac ako 50 spoločností, ktoré zamestnávajú takmer 25 000 ľudí.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame