Firma EP Energy s miliardovými tržbami

29. apríla 2016 16:01
SITA

Konsolidovaný zisk EBITDA spoločnosti EP Energy, ktorá je súčasťou energetického koncernu EPH, vlani predstavoval 331 mil. eur, čo znamenalo medziročný nárast o 17 %.

Peniaze
Ilustračné foto m_bartosch/FreeDigitalPhotos.net

Spoločnosť EP Energy, ktorá je súčasťou energetického koncernu EPH, dosiahla v minulom roku konsolidované tržby na úrovni 2,106 mld. eur. Konsolidovaný zisk EBITDA vlani predstavoval 331 mil. eur, čo znamenalo medziročný nárast o 17 %. Informoval o tom hovorca EPH Daniel Častvaj.

Ako ďalej informuje spoločnosť, do celkovej výšky ukazovateľa EBITDA neboli zahrnuté výsledky segmentu ťažby uhlia, vrátane elektrární Buschhaus a Schkopau. „Príslušné aktíva boli v tomto roku predané do materskej spoločnosti EPH a ich prevádzkové aktivity sú prezentované ako ukončené pre oba roky 2015 aj 2014,“ píše sa v tlačovej správe.

V decembri 2015 EP Energy rozšírila svoje teplárenské portfólio o aktíva v Maďarsku, kde skupina dokončila akvizíciu viac ako 95-percentného podielu v spoločnosti Budapesti Erömü. Tieto teplárne pokrývajú približne 60 % celkovej spotreby tepla v Budapešti.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?