Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Šéf spoločnosti E.ON Johannes Teyssen ZSE eon
Šéf spoločnosti E.ON Johannes Teyssen SITA/AP
8. mája 2013 0:00 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma E.ON v prvom štvrťroku evidovala oslabenie zisku

Spoločnosť E.ON, ktorá je najväčšou nemeckou energetickou firmou, v prvom štvrťroku evidovala pokles jadrového zisku o 5 %. Za dôvod označila slabú spotrebu energie a nízke ceny elektriny v Európe, ktorá je jej hlavným trhom. Zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) oslabil na 3,58 mld. eur. Bol tak mierne vyšší v porovnaní s prognózou analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí odhadovali že bude v sume 3,43 mld. eur.

Nemeckým energetickým spoločnostiam spôsobilo ťažkosti rozhodnutie krajiny ukončiť do roku 2022 výrobu elektriny v jadrových elektrárňach. Pre E.ON, RWE a EnBW to predstavuje úlohu nájsť nové oblasti rastu. V minulom roku sa jadrové reaktory podieľali viac ako pätinou na produkcii elektriny firmou E.ON. Spoločnosť minulý týždeň na valnom zhromaždení potvrdila svoj výhľad pre rok 2013, ktorý ráta s oslabením jadrového zisku na 9,2 mld. až 9,8 mld. eur z úrovne 10,8 mld. eur, na ktorej bol v minulom roku. Spoločnosť E.ON pôsobí na Slovensku ako 40-percentný akcionár distribučnej spoločnosti Západoslovenská energetika, a.s.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame