Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn domácnosti plynomer
Ilustračné foto montgas.sk
3. novembra 2013 10:45 PlynSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Firma Elgas úspešná v ďalšom tendri na dodávku energie

Alternatívny dodávateľ energií, spoločnosť Elgas, bol v ostatnom období úspešný v ďalšom tendri na dodávku energií. Potom, čo sa firme podarilo vyhrať výberové konanie na dodávku elektriny pre prešovský dopravný podnik, tentokrát bola úspešná pri výbere dodávateľa plynu pre Ústrednú vojenskú nemocnicu SNP Ružomberok. Ako vyplýva zo zverejnených informácií, nemocnici bude dodávať plyn štyri roky. Vďaka tomu zarobí 3,2 mil. eur.

Spoločnosť Elgas okrem pravidelných dodávok plynu pre ružomberskú nemocnicu taktiež prevezme zodpovednosť za odchýlku, v kvalite zodpovedajúcej technickým podmienkam prevádzkovateľa distribučnej siete, za dodržania platných právnych predpisov SR, technických podmienok a prevádzkového poriadku prevádzkovateľa distribučnej siete. Nemocnica v Ružomberku použila pri výberovom konaní elektronickú aukciu. Jediným prihláseným do aukcie bol víťaz tendra.

Elgas je členom skupiny Grafobal Group Energy. GGE patrí na Slovensku medzi významných hráčov v oblasti výroby a predaja elektriny, dodávky tepla, a pri predaji plynu. Na Slovensku prevádzkuje viaceré výrobné zdroje, napríklad v Považskej Bystrici, Dunajskej Strede, či Snine. Prostredníctvom dcérskych spoločnosti prevádzkuje tepelné hospodárstva v Považskej Bystrici, Dunajskej Strede, Snine, Želiezovciach, či Devínskej Novej Vsi. GGE zároveň pripravuje viaceré projekty v oblasti energetiky aj v zahraničných krajinách, ako je Srbsko, Česká republika, Maďarsko či Poľsko.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame